top of page

Tue, Feb 15

|

BDS Academy

FEMALE TUESDAYS

I am a woman. What is your super power?

Zakázat přihlašování
Zobrazit další události
FEMALE TUESDAYS
FEMALE TUESDAYS

Time & Location

Feb 15, 2022, 7:00 PM – Mar 22, 2022, 10:00 PM

BDS Academy, Praha, 120 00 Praha 2, Česko

About

Žena ve všech možných podobách, náladách a příchutích, to jsou FEMALE TUESDAYS. Každý týden jiná a přeci neodolatelná. Naše malá úterní oslava ženství pokaždé v jiném stylu, ale vždy stylová. Nechte se unést choreografiemi, které jsou dělané nám ženám na míru. Dělané s láskou od Anet. 

Kurz se skládá z celkem 6ti na sebe navazujících lekcí, ale lze přijít i jednorázově, či lekci vynechat. Dvouhodinnová session obsahuje technickou a choreografickou část. Pokaždé je zaměřena na jinou formu ztělesnění ženskosti. Po 2-3 lekcích nácviku dané choreografie je jako bonus na hodinu přizvána kamera pro Vaši zpětnou vazbu, či hezkou vzpomínku. 

Speciální lekce proběhne na MDŽ dne 8/3/ 22. 

KDY? Úterý v 19.00 hod (120 min)

KDE? BDS Academy Praha (Polská 1, TJ Sokol Vinohrady)

LEKCE OD 450 CZK (tj. 225 CZK/ hod)

Single Class = 500 CZK/ rezervace, 600 CZK/ bez rezervace 

Videa v ceně. 

All FEMALE TUESDAYS are FREE of charge for OUR Ukrainians. We want you to come & enjoy the moment with us, stress relief, be part of us & our community. Come & bring as many friends as you can!

STORNO POPLATEK: 

V případě zrušení své rezervace, či neúčasti z jakéhokoliv důvodu (zdravotního, i covid-19) je třeba uhradit 100% z celkové částky. Svou rezervací souhlasíte se storno poplatkem. Při platbě online je částka po uhrazení nevratná. Založené na fair-play. 

Těšíme se na vás! 

ENGLISH:

Women in all possible forms, moods and flavors, that is what FEMALE TUESDAYS are all about. Every week will be different and yet irresistible. You can expect our little Tuesday celebration of womanhood to be varied in dance styles but always remain stylish. Let yourself be carried away by the choreographies that are tailored just right for us ladies. Made with love by Anet.

The course consists of a total of 6 consecutive lessons, but you can also come once or skip the lesson. The two-hour session includes a technical and choreographic part. It is always focused on a different form of the embodiment of femininity. After 2-3 lessons of rehearsing the choreography, a camera is invited as an bonus for your feedback or a nice memory.

A special lesson will take place at MDŽ on 8/3/22.

WHEN? Tuesdays at 7 pm (120 min)

WHERE? BDS Academy Prague (Polska 1, TJ Sokol Vinohrady)

CLASS FROM 450 CZK! (i.e. 225 CZK/ hr)

Single Class = 500 CZK / reservation, 600 CZK / no reservation

Videos included.

CANCELLATION FEE:

In case of cancellation of your reservation or non-participation for any reason (including medical, covid-19), it is necessary to pay 100% of the total amount. By booking, you agree to the cancellation fee. When paying online, the amount is non-refundable after payment. Based on fair play.

Looking forward to seeing you!

Tickets

 • VIP PACKAGE | 6X CLASS

  Entry for 1 person to 6X FEMALE TUESDAYS from Feb 15th till March 22nd.

  CZK 2,700.00
  Sale ended
 • FEMALE TUESDAYS |15.3.| 7 PM

  Entry for 1 person FEMALE TUESDAYS (120 min).

  CZK 500.00
  Sale ended
 • FEMALE TUESDAYS |22.3.| 7 PM

  Entry for 1 person to FEMALE TUESDAYS (120 min).

  CZK 500.00
  Sale ended

Total

CZK 0.00

Share

bottom of page