top of page

Fri, May 31

|

Praha 2

MAY INTENSIVE 31/5

I am woman. What is your super power?

Tickets are not on sale
See other events
MAY INTENSIVE 31/5
MAY INTENSIVE 31/5

Time & Location

May 31, 2024, 7:00 PM – 8:30 PM

Praha 2, Polská 2400/1, Vinohrady, 120 00 Praha-Praha 2, Czechia

About

Ženskost, sex appeal, nalezení ztracené motivace, fyzičky a sebevědomí, o tom je MAY INTENSIVE. Oblíbené lekce by Anet rozvíjejí nejen celkovou fyzickou zdatnost, včetně tonizace stehenních, hýžďových, zádových a břišních svalů; ale především přinášejí pocit seberealizace, zvýšeného sebevědomí a neskutečné zábavy v podobě taneční párty.

Každá žena je krásná ve světle dne, ale ještě krásnější ve stínu noci. Naše úterní a čtvrteční oslava ženství pokaždé jedinečná, ale vždy stylová. Nechte se unést tanečními technikami a choreografiemi, které jsou dělané nám ženám na míru. Dělané s láskou od Anet.

Kurz se skládá z celkem 9ti na sebe navazujících lekcí, ale lze přijít i jednorázově, či lekci vynechat. MAY INTENSIVE je kombinace oblíbených úterních a čtvrtečních lekcí. Hodinu a půl dlouhá session je zaměřena především na techniku, její osvojení a schopnosti pracovat se svým tělem.

Lekce jsou vhodné pro kohokoliv.

KDY? Úterý v 19.00 (90 min); Čtvrtek v 19.00 (90 min)

KDE? BDS Academy Praha (Polská 1, TJ Sokol Vinohrady)

Single ticket = 550 CZK

Platba možná pouze online.

STORNO POPLATEK:

Svou rezervací souhlasíte se storno poplatkem. Částka je po uhrazení nevratná. Založené na fair-play.

Těšíme se na vás!

ENGLISH:

Female energy, sex appeal, finding lost motivation, physics and confidence, that is what MAY INTENSIVE is all about. Favorite  classes by Anet are not only developing physical strength, including toning thighs, butt, back and abs, but primarly are bringing a self realization, self confidence and loads of fun as a dance party.

Every women is beautiful in the daylight, but even more beautiful in a shadow of the night. You can expect our evening Tuesday’s and Thursday's celebration of womanhood to be unique but always remain stylish. Let yourself be carried away by the technique that is tailored just right for us ladies. Made with love by Anet.

The course consists of a total of 9 consecutive lessons, but you can also come once or skip the lesson. MAY INTENSIVE is a combination of favorite Tuesday's and Thursday's classes. The one and a half hour session is technique focused, and made to make you more acknowledged about your body.

These classes are open to anybody.

WHEN? Tuesday at 7pm (90 min); Thursday at 7pm (90 min)

WHERE? BDS Academy Prague (Polska 1, TJ Sokol Vinohrady)

Single ticket = 550 CZK

Payment required online

CANCELLATION FEE:

By booking, you agree to the cancellation fee. When paying online, the amount is non-refundable after payment. Based on fair play.

Looking forward to seeing you!

Share

bottom of page